Заповіт та причини визнання його нікчемним

Відповідно до статті 1233 Цивільного кодексу України заповіт – це особисте розпорядження фізичної особи, у разі її смерті.
У частині 2 статті 1233 Цивільного кодексу України зазначено, що спадкування за законом має місце бути у певних випадках, а саме,(юрист Днепр) коли немає заповіту, або заповіт визнано недійсним, відмова від прийняття спадщини та ін. Таким чином, (адвокат Днепр) вищезазначеною нормою визначено пріоритет спадкування за заповітом над спадкуванням за законом.
Нормою статті 1234 Цивільного кодексу визначено, що право на заповіт відбувається особисто, тобто вчинення заповіту по довіреності неможливо.
Так, згідно з нормами Цивільного кодексу України визначено ряд правил як повинен бути складений заповіт, хто його посвідчує, яким чином виконується.(юрист Днепр)
У разі не виконання цих правил, заповіт вважається недійсним.
Складання, скасування, змінення заповіту може здійснюватися лише заповідачем.
Всі права та обов’язки, які зазначені у заповіті виникають у спадкоємців тільки після смерті спадкодавця. (адвокат Днепр)
Заповіт можна оскаржити в судовому порядку.(юрист Днепр) Право на оскарження заповіту виникає, лише після відкриття спадщини, тобто після смерті особи, (юрист Днепр) яка залишила заповіт.
Згідно з законодавством України заповіт, який складений особою, яка не мала право на майно вважається нікчемним.
Крім того, у Цивільному кодексі визначено ряд особливостей при яких заповіт вважається нікчемним.
Таким чином, до нікчемних заповітів відносяться:
— Заповіти складенні недієздатною особою;
— Вчиненні по довіреності ;
— Посвідченні не упоноваженною особою;
— Посвідченні нотаріусом з порушенням вимог, встановлених законом;

Нікчемність заповіту встановлюється нотаріусом при відкритті спадщини. У випадку, коли нотаріус встановлює факт нікчемності заповіту останній відмовляє у видачі свідоцтва про спадщину.
У тому випадку, коли встановлено, що заповіт є нікчемним відбувається спадкування за законом.

Трекбэк с Вашего сайта.

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.